Žmonės vis dažniau serga, plinta sunkios ir paveldimos ligos. Maža to, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo 1970 metų atsirado net apie 40 naujų grėsmingų ligų. Kaip jas įveikti ir valdyti? Kurgi nesėkmingo gydymo priežastis? Apmaudu, kad daugybė mokslininkų ir siauros specializacijos specialistų dar nekelia tokio klausimo. Todėl perversmą medicinoje siūlančiai teorijai skintis kelią nėra lengva.

Šiuolaikinė medicina vis labiau skaidoma į siauras specializacijas, o ne integruojama. Nereikia nuneigti chirurgijos, ginekologijos ir kitų medicinos sričių svarbos, tačiau siaura specializacija negali būti gydymo pagrindas. Jį turėtų sudaryti integrali, sisteminė - jungiamojo audinio - medicina. Turėtų atsirasti nauja profesija - integralios medicinos gydytojas.

 „Išoperuojame apendicitą, anginą, gydome plaučius, inkstus. Siauros specializacijos gydytojai nesusimąsto, kas vienija skirtingus negalavimus.
Turime suprasti, kad liga visada vystosi daugybėje organų, ji tik keičia savo veidą kaip chameleonas. Todėl tik sisteminis požiūris ir būtent jungiamojo audinio stiprinimas gali išgydyti žmogų. Pamaitinus, sustiprinus ir išvalius jungiamąjį audinį, kuris sudaro 85 procentus bendros kūno masės, ligos pasitraukia, žmogus sveiksta. Štai kur slypi esmė!“.

Pagrindinis gydytojas - pats ligonis, o medikas - tik kūno ir dvasios mokytojas. Gydytojas pastebi, kad dauguma pacientų nėra pasirengę nei morališkai, nei psichologiškai imtis atsakomybės už savo sveikatą. Jie tikisi, kad juos pagydys gydytojas, ir tai padarys greitai.

Gydo žodis, mintys ir žolės.

„Yra trys ginklai gydant žmogų: žodis, mintys ir žolės. Žolės ir iš jų pagaminti preparatai ir maisto papildai - pats svarbiausias elementas šioje grandinėje, aukso vidurys“. Tyrimai rodo, kad žemė nualinta, maisto produktai praradę energetinę vertę. Dėl to žmogaus organizmui stinga reikalingų medžiagų.

Prof. A. Aleksejevas

www.sveikatossodas.lt